El nostre col·legi participa al projecte SOLAR

El nostre centre està participant al fantàstic projecte SOLAR que organitza l’Ajuntament de Palma, el Patronat d’habitatge i els nostres amics d’Arquitectives. Aquest projecte transformarà un solar buit del nostre barri en un espai públic que pugui ser emprat i gaudit pels veïns de La Soledat. Aquí teniu la web del projecte per ampliar informació:

www.projectesolar.com/

Concretament, en la primera fase del projecte els alumnes de 4t d’ESO han el·laborat uns videos amb entrevistes de gent del barri. Aquets videos es projectaran a la festa de presentació del projecte que es farà el dilluns dia 20 de juny. Més abaix us adjuntem el cartell de convidada a la festa.

Esperem que us agradi, a nosaltres ens sembla un projecte molt maco i engrescador per millorar el nostre barri així que ens hi implicarem de valent!

[slideshow ID=130]