La nostra escola al concurs “ECOAULA”

La nostra escola està d’enhorabona!!!!

Ja fa un parell d’anys que participam en el concurs “Ecoaula” de la conselleria de medi ambient. Per tal motiu el passat dijous 23 de novembre alguns representats de la nostra escola, concretament els encarregats de 5è i el conseller de 3r ESO de medi ambient, anàrem a l’institut son Llebre a recollir aquest certificat de participació.

Ha estat una jornada de trobada amb diversos càrrecs polítics i amb altres escoles de Mallorca que participen igual que noltros en aquest programa on ens han recordat, de manera lúdica i divertida, la importància de reduir els plàstics i les seves conseqüències sobre el medi ambient.

Na Noelia ha sortit voluntària a ajudar a aquest pallasso a fer un experiment molt perillós i divertit!!!.

Gracies a tota l’escola per la feina feta i els bons resultats obtinguts!! Ànims a tots per seguir treballant dia a dia per un món més net i millor.

ComparteixTweet about this on TwitterPrint this pageShare on FacebookEmail this to someone